نسل جدیدی از تخت‌های جراحی ابداع شد

کمپانی آلمانی TRUMPF نسل جدیدی از تخت‌های جراحی را ابداع کرد. این تخت متحرک جراحی در هر نوع جراحی قابل استفاده است. با استفاده از ستون قابل تغییر الکتریکی و میز قابل تنظیم دستی، مهندسان این شرکت ترکیب جدید و بهبود یافته ای را ایجادکرده اند. بیمار بر روی قسمتی با پدهای فومی ویسکوالاستیک قرار می‌گیرد که از ویژگی تسکین فشار عالی برخوردار است. محل های لازم برای قرارگیری پای پرسنل در کنار بیمار، مناسب طراحی شده اند.

چرخ های زیرین دارای دو مفصل چرخشی هستند که سیکل رساندن بیمار به محل مورد نظر را آسان و بی درسر می سازد. پرستاران می توانند بیماری با وزن ۲۲۵ کیلو را روی سطح هموار یا ناهموار، به سادگی حرکت دهند. برای حرکت عمودی ستون تخت، یک سیستم کنترل از راه دور نیز تعبیه شده است.

مدل کم ارتفاع این میز تا ۶۰۰ میلی متر تغییر ارتفاع می دهد که برای جراحی های لاپاراسکوپی ایده آل است. امکان تغییر طول دستی تا ۲۵۰ میلی‌متر، خطر برخورد بازوی سیستم تصویربرداری در جراحی هایی که نیاز به تصویربرداری در حین عمل را دارند، از بین می‌برد. استفاده از میزهایی که اجازه فلوروسکوپی ۳۶۰ درجه ای را در حین انجام جراحی های اعصاب یا قلب و عروق فراهم می کند.

مهندس زینب رامشانی